Najnowszy DirectX

Najnowszy DirectX

DirectX jest to pakiet, który umożliwia zaawansowane generowanie grafiki na komputerze. Jeżeli chcemy aby grafika na komputerze była wyświetlana poprawnie koniecznością jest zainstalowanie właśnie tego pakietu. Jeżeli używamy zaawansowanych narzędzi i programów graficznych niezbędna będzie najnowsza wersja. To właśnie od wersji jaką zainstalujemy będzie zależeć jakość obrazu a także dźwięku. Kolejne wersje tego pakietu są coraz bardziej nowoczesne tak aby sprostać zmianom zachodzącym w dziedzinie grafiki komputerowej. Szczególnie da się to zauważyć w kategorii gier komputerowych.

DirectX za darmo wszedł na rynek równocześnie z Windows 7, jednak pakiet ten jest kompatybilny także z Windows Vista. Najnowszy DirectX wymaga zastosowania odpowiednich kart graficznych. Instalowanie go jest rozsądne tylko jeżeli mamy odpowiedni sprzęt . Możliwości DirectX 11 najlepiej da się wykorzystać grając w gry napisane specjalnie na zaawansowany sprzęt. Jeżeli mamy Windows 7 to DirectX 11 prawdopodobnie już jest zainstalowany. Jednak aby sprawdzić jak poprawia wydajność grafiki w systemie Windows Vista musimy go pobrać i zainstalować.

DirectX umożliwia jeszcze dokładniejsze wyświetlanie grafiki 3D. Jest to zasługa Teselacji czyli techniki, która na powierzchni obiektu tworzy dokładniejszą siatkę wielokątów. Dzięki temu powierzchnie są bardziej gładkie a co za tym idzie obraz jest bardziej szczegółowy. Kolejną nowością jest wielowątkowość czyli funkcja, która pozwala Użyć jednego procesu do kilku wątków. Dzięki tej funkcji można lepiej wykorzystać potencjał dwurdzeniowych procesorów. Takie rozwiązanie sprawia, że w grach można wyświetlać więcej klatek na sekundę bez utraty jakości obrazu.

Jeżeli posiadasz Windows Vista ale sprzęt nie wystarcza do obsługi Direct 11 pobierz DirectX 10, który również znacznie poprawia jakość grafiki. Szukając najnowszy DirectX należy pamiętać aby wpisać poprawną nazwę, czyli np. DirectX 11 lub DirectX 10 a nie Direx, direct 10, direx 10 czy Direct 11. najnowszy DirectX 11 do pobrania jest dostępny na wielu stronach. Nie trzeba się rejestrować na stronie producenta ani nic płacić. DirectX 11 po polsku nie jest dostępny jednak nie stanowi to problemu ponieważ instalacja przebiega automatycznie i nie trzeba nic instalować. Ściągnij DirectX 11 i przekonaj się jakie są jego zalety.

directX

Zobacz również:

About the Author